Dział Technologii Przemysłowych

PTM Polska Sp. z o.o. zajmuje się profesjonalnymi rozwiązaniami dla biznesu z dziedziny technologii transferu ładunków, transportu luzem towarów rolniczych, drzewnych, odpadów, biomasy, transportu ładunków dla branży budowlanej, ładunków paletyzowanych i zarządzania transportem. Początkowo działalność firmy koncentrowała się głównie na sprzedaży naczep samowyładowczych ze specjalizacją w sprzedaży naczep z ruchomą podłogą i przyczep. Od 2010 r. firma instaluje systemy ruchomych podłóg w rozwiązaniach mobilnych i stacjonarnych dla takich producentów jak Joloda, Cargo Floor, Cargomatic i Keith Walking Floor.
Obecne tempo rozwoju i zwiększająca się ilość transportowanych towarów wymusza wdrażanie nowych rozwiązań, dopasowanych do konkretnych potrzeb firmy. Oferowane mobilne i stacjonarne systemy przeładunkowe, działają nie tylko jako pojedyncze urządzenia, lecz również jako zaawansowane rozwiązania systemowe, pozwalając na zwiększenie efektywności danego przedsiębiorstwa oraz optymalizację kosztów poprzez skrócenie czasów załadunku i rozładunku, a także zwiększenie bezpieczeństwa pracowników i towarów . Istnieje możliwość zintegrowania ich z istniejącymi liniami produkcyjnymi i łańcuchem dostaw na każdym dystansie.
Systemy przeładunkowe stosowane są:
- w procesie zagospodarowania i przeładunku towarów, oraz obiektach wymagających lokalnego transferu materiałów luzem, np. biogazowniach, tartakach, sortowniach itd.

- w organizacji transferu produktów w gospodarce magazynowej materiałów paletyzowanych – systemy transportu wewnątrzzakładowego, np. centra logistyczne i magazynowe, zakłady produkcyjne - rozładunek 13-metrowej naczepy nawet w 90 sekund

- w cyklach załadunku / rozładunku pojazdów i kontenerów morskich – np. terminale kontenerowe

- jako niestandardowe wyposażenie i/lub doposażenie naczep wg potrzeb klienta

Dział Technologii PTM Polska:
- biuro konstrukcyjne – usługi projektowe 3D
- laboratorium badawcze- usługi pomiarowe
Zapewniamy fachowe doradztwo i wsparcie na każdym etapie realizacji projektu, na który składa się:
- wybór skutecznego rozwiązania według potrzeb klienta
- przygotowanie projektu systemu, wykonanie kosztorysu
- umowa wdrożenia – warunki współpracy
- produkcja systemu, montaż, testy
- szkolenia załogi w zakresie obsługi
- dokumentacja techniczno-ruchowa, instrukcje obsługi
- serwis gwarancyjny i pogwarancyjny