top of page
actiw_logot_posa.png
LoadMatic®

Rozwiązanie 'one-shot' firmy Actiw umożliwia połączenie formowania towaru i załadunku w jednej operacji, co pozwala na potencjalne obniżenie kosztów operacyjnych wysyłki nawet o 85%.

LoadMatic może automatycznie formować, przygotowywać i ładować z wydajnością do 120 palet na godzinę lub 3-4 załadunki na godzinę na dok, w zależności od rozmiaru ładunku i wzoru palety. Połączone przygotowanie i załadunek w jednej operacji redukuje przemieszczanie produktów o ponad 50%.

Dzięki zautomatyzowanej inspekcji i kontroli procesów przygotowywania i ładowania, jakość, wydajność i bezpieczeństwo są gwarantowane. Automatyczny załadunek eliminuje uszkodzenia produktu i zapewnia jakość Twoich przesyłek do klienta 24/7.

LoadMatic przynosi także dodatkowe oszczędności poprzez redukcję zużycia energii. Całkowity koszt energii jest aż o 60% niższy niż w tradycyjnych metodach.

 

Zaawansowana analiza przestrzeni załadunkowej, wyrównanie i kompensacja gwarantują jakość załadunku i niezawodność systemu LoadMatic.

System LoadMatic® wykonuje liczne funkcje kontroli jakości, aby zapewnić bezproblemowe i niezawodne ładowanie. System przeprowadza kontrolę profilu przygotowanego ładunku oraz dokładne skanowanie dokowanej naczepy lub kontenera, potwierdzając wymiary i położenie przestrzeni ładunkowej przed załadowaniem.

System automatycznie wyrównuje się zarówno pionowo, jak i poziomo względem naczepy/kontenera i ciągle dostosowuje wysokość systemu podczas załadunku, dostosowując się do zmiany wysokości zawieszenia ciężarówki, w trakcie załadunku.

Bardzo dokładne wypoziomowanie i możliwości kontroli systemu LoadMatic® minimalizują potencjalne zakłócenia i uszkodzenia produktu podczas załadunku.

Alarmy i raportowanie błędów pozwalają operatorom ocenić potencjalne problemy z przestrzenią ładunkową lub jakością produktu oraz podjąć działania naprawcze, jeśli jest to wymagane.

sPECYFIKACJE LOADMATIC.jpg

Produktywność w produkcji - wydajność wysyłki

Automatyzując operacje wysyłania, możesz monitorować i dostosowywać system, aby osiągnąć maksymalną wydajność i dostosować proces w Twoim zakładzie.

Monitorując system, uzyskasz ważne wskazówki, jak systematycznie poprawiać proces wysyłki oraz zidentyfikować możliwości usprawnienia działań poprzedzających i następujących.

Mierzenie produktywności może zaoszczędzić cenny czas operacyjny poprzez identyfikację strat i analizy porównawcze procesów wysyłkowych, w tym produkcji i wysyłki w raportach dziennych, tygodniowych i miesięcznych.

Analiza danych Actiw mierzy OEE (Overall Equipment Efficiency - Ogólna Wydajność Sprzętu) poprzez monitorowanie ruchów i sygnałów z czujników urządzeń ładowania. Obliczenia OEE obejmują dostępność (awarie procesu, czasy konserwacji), wydajność (czas bezczynności, utrata wydajności, prędkość procesu) oraz jakość (wady produktu).

Dzięki temu zbieraniu i analizie danych możliwe jest również monitorowanie zużycia energii procesu, planowanie przewidywanej konserwacji oraz integracja zebranych danych z innymi systemami.

raport actiw.png

Do pobrania:

Actiw_LoadMatic_broszura.pdf

Logo PTM Polska białe

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Sławomir Terlecki

Dyrektor Techniczny

Dział Technologii Przemysłowych

Krzysztof Kotulski

Product Manager

Wypełnij formularz i dowiedz się w jaki sposób możesz zautomatyzować przeładunek w swoim biznesie.

TRANSPORT
ŁADUNEK
Materiał palet
ORGANIZACJA PRACY

Dziękujemy za przesłanie!

bottom of page