top of page

Drukowanie 3D

Druk 3D zwany inaczej jako druk przestrzenny, polega on na wytwarzaniu fizycznego obiektu poprzez nanoszenie kolejnych warstw materiału. Każda warstwa ma swoją niewielką wysokość. Im mniejsza wysokość warstwy tym większa rozdzielczość wydruku. Oznacza to, że wysokość warstwy wpływa na gładkość wydrukowanych powierzchni oraz na to czy wydruk będzie “ładnie wyglądał”.


Co możemy wydrukować na drukarce 3D?

Znając ogólną zasadę, że na drukarce 3D rzeczywiste obiekty wytwarza się warstwa po warstwie, to zastosowań dla tych urządzeń możemy znaleźć ogromną ilość. Ograniczeniem w przypadku drukowania staje się wyobraźnia oraz pole robocze, czyli obszar wewnątrz drukarki 3D, w którym powstaje obiekt.


Jakość wydruku 3D zależy również od zastosowanego materiału, który nazywa się filamentem. Filament to najczęściej “żyłka” sprzedawana na szpuli. Popularnymi materiałami do druku 3D są: tworzywa termoplastyczne czyli “plastiki”, żywice, metale.Drukarka ZORTRAX M300 Plus pozwala wykonywać obiekty z szerokiej gamy filamentów. Wykonanie z wysokiej jakości komponentów oraz bezkompromisowość w podejściu do bezawaryjności pozwalają na skuteczną pracę maszyny o takich gabarytach.Dane techniczne ZORTRAX M300 Plus :

-Obszar pracy: 300x300x300 mm

-Maksymalna temperatura ekstrudera: 290⁰ C

-Maksymalna temperatura stołu: 105⁰ C

-Rozdzielczość warstwy: 90-240 μm

-Minimalna grubość warstwy: 450 μm


Obsługiwane filamenty:

-PLA

-PETG

-ASA

-ABS

-NYLON

-FLEX

-Z-ULTRAT

-HIPS

-GLASS

-ESD

PTM_logo_white_transparentne_(RGB).png

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Piotr Bartoszewicz

Dyrektor Działu Serwisu i Gwarancji

Sebastian Rychliński

Kierownik Działu Transportu

Chcesz skorzystać z usługi?
Wypełnij formularz a odezwiemy się z propozycją terminu.

Prześlij plik

Dziękujemy za przesłanie!

bottom of page