top of page

System PTM ATLS dla browaru

System przeładunkowy z elektrycznie napędzaną podłogą w naczepie i na rampie

System PTM ATLS dla browaru

Stacjonarny systemy przeładunkowe działają nie tylko jako pojedyncze urządzenia, lecz również jako zaawansowane rozwiązania systemowe, pozwalające na zwiększenie efektywności danego przedsiębiorstwa oraz optymalizację kosztów poprzez skrócenie czasów załadunku i rozładunku, a także zwiększenie bezpieczeństwa pracowników i towarów.


Istnieje możliwość zintegrowania ich z istniejącymi liniami produkcyjnymi i łańcuchem dostaw na każdym dystansie.


System CargoMatic wspiera optymalizację procesów logistycznych, a jest stosowany w sytuacjach, gdy bardzo istotny staje się czas dostawy, zarówno przy transporcie na krótkie odległości jak i przy wielu załadunkach i rozładunkach dziennie. Przeznaczony jest do wykorzystania w miejscach stacjonarnych, jak magazyny, platformy oraz rampy wyładowcze, a także mobilnych, czyli w naczepach transportowych. Można go wbudować zarówno w nowe jak i stare pojazdy typu: furgon, firanka czy chłodnia.


Cargomatic to elektrycznie napędzana podłoga w naczepie i na rampie, umożliwiająca transport palet, beczek, kartonów i miksów w obie strony, w ciągu 2 minut. Jest to ok. 28 minut szybciej niż załadunek wózkiem widłowym przez operatora. Przeładunek startuje, gdy dwa urządzenia spotkają się przy rampie tworząc linię synchroniczną 27 m. System opracowany z myślą o montażu we wszystkich rodzajach naczep można z łatwością łączyć z wszelkiego rodzaju systemami stacjonarnymi (przenośniki rolkowe, układy łańcuchowe itp.).


System Stacjonarny CargoFloor, czyli hydraulicznie napędzana podłoga przez 3 siłowniki, stosowany jest do przesuwu ładunków sypkich, podobnie jak w naczepach.


Przy użyciu stacjonarnego systemu transportowego Cargomatic rozładunek czy załadunek 13-metrowej naczepy w fabryce lub centrum dystrybucyjnym może przebiegać w pełni automatycznie, bez ingerencji człowieka i trwa nie dłużej niż 90 sekund. Korzystanie z niego pozwala na zredukowanie liczby pojazdów potrzebnych do przewozu wyrobów gotowych i opakowań.


Instalacja 1 systemu Cargomatic na rampie i naczepy Cargomatic to średnio zastąpienie kilku naczep z systemem manualnego załadunku, tym samym istotna optymalizacja wykorzystania zasobów magazynowych. Korzyści wynikają przede wszystkich ze zwiększenia ilości wahadeł na jedną naczepę, gdyż czas potrzebny na jej obsłużenie uległ zmniejszeniu o około 80%.


Istotnym elementem projektu jest nie tylko optymalizacja procesów oraz kosztów (stopa zwrotu z inwestycji), ale również aspekty jakościowe i środowiskowe. Dodatkowymi korzyściami jest zapewnienie wysokiej jakości załadunków i rozładunków palet z towarem, lepsze zagospodarowanie przestrzeni magazynowo-produkcyjnej oraz pozytywny wpływ na środowisko i zmniejszenie emisji CO2 przez redukcję ilości km i mth pracy wózków widłowych.

Logo PTM Polska białe

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Tomasz Bartoszewicz

Dyrektor Zarządzający

+48 662 853 241

Krzysztof Dyńka

Product Manager

+48 600 602 001

Wypełnij formularz i dowiedz się w jaki sposób możesz zautomatyzować przeładunek w swoim biznesie.

TRANSPORT
ŁADUNEK
Materiał palet
ORGANIZACJA PRACY

Dziękujemy za przesłanie!

bottom of page